Cumhurbaşkanına Seslenen Sürücü Kursu Sahibi ve Eğitimci

  • İlan / İçerik Numarası : # 1151 29 kez görüntülendi.
  • İlanı verenle iletişime geç
    • Bolu, Turkey

Cumhurbaşkanına yazdığı makale şikayet mektubu ile seslenen sürücü kursu sahibi eğitimci ehliyet sürücü belgesi almada alırken yapılan yanlışlıkları sıraladı.

Değerli okurlarım merhaba;

Bu yazımı, isyanımı Sn. Cumhurbaşkanıma duyurmak için kaleme aldım. Hepinizin affına sığınıyorum.

Yıllarca ülkemin değişik kurumlarında görev yapıp emekli olduktan sonra içimde bir ukde olan mükemmel sürücü/şoför yetiştirmek için kurslara katıldım ve belgemi alıp bu alanda çalışmaya başladım. “Emeklisin, otur oturduğun yerde al maaşını ye be adam” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak sizde ben gibi dünya evine girdiğiniz gün bütün ailenizi trafik canavarına kurban verseydiniz benim yaptığımı yapacağınıza eminim. Ben, hayatımın en mutlu gününde tüm ailemi mezara koydum. Şimdi amacım ek gelirden de öte, topluma, kurallara uyan, egosuna hakim ahlaklı iyi sürücü adaylarını kazandırmak.
Şimdi gelelim sadede;

Türk Dil Kurumu’nun Güncel Türkçe Sözlüğünde ehliyet kelimesi; 1. Sürücü Belgesi. 2. Ustalık, uzluk. olarak tanımlanmıştır.

Bu kelime hayatımızda çok ama çok önemli bir yere haizdir. Düşününüz bir kere; bir makama ehliyetsiz birini getirirseniz, sonuç olarak “baba bak, sen bana adam olamazsın diyordun, vali oldum” diyerek babasını ayağına çağıran yönetici modeliyle karşı karşıya kalırsınız.

16 saat direksiyon eğitimini belirli güzergahta sınırlayarak, ehliyet alanların sonucu da ortada. Çocuk babasına, bayan eşine,” bak sen bana ehliyet alamazsın diyordun ama aldım diyecek”. İş araba kullanmaya geldi mi, işte o zaman “yandı çavuş keten helva “

Ehliyetsiz insan bir makama getiriliyorsa, biliriz ki, onu o makama getirenlere sorgusuz sualsiz itaat etsin diye getirilmiştir. Bakanlıkta yönetmeliği hazırlarken, sürücü adayları ehliyet alsınlar ama, araba kullanmasınlar der gibi bir mantık yürütmüş olsa gerek.

Ya da, dilim varmıyor ama, ehliyeti hak eden, tekrar Sürücü Kurslarına müracaat etsin ilave direksiyon eğitimi alsın mantığında hazırlanmış sanki bu yönetmelik.

Ehliyetsiz eller kurumları ne hale getiriyorlar, durum ortada. Son günlerde ehliyetsiz kişilerin yaptığı olumsuz icraatlar için Sn. Cumhurbaşkanımız “metal yorgunluğu” cümlesini kullandı.

Devlet yönetiminde her hangi bir konuda , bir kanun, bir yönetmelik çıkarılacaksa, bunu çıkaracak Bakanlık, öncelikle bu konu ile ilgili tüm kurumlara birer yazı yazarak görüş ister, bilahare konu olgunlaşınca Kanunlar Dairesine gönderilip diğer kanun, yönetmelik, genelge,tamim gibi daha önce çıkarılmış olanlarla çakışmaması, mugayir olmaması vb. hususlarda da görüş alındıktan sonra kabulü için süreç başlardı. Şimdi öyle olmuyor galiba.

Milli Eğitim Bakanlığımızın eğitim konusunda ne durumda olduğu tüm kamuoyunun malumu. Her Bakan yeni bir itirafta, yeni bir icraatta bulunuyor. Eğitim yap-boz tahtası gibi mübarek.

Teröre kurban verir gibi yollarda trafik kazalarına kurban verdiğimiz bir gerçek. Bu işin ceza ile de caydırıcılığı olmadığı gün gibi aşikar.

Bir matematik işleminde öğrenci sonucu yanlış yaparsa düzeltme şansınız var. Ama trafikte durum öyle mi? Trafik asla hata affetmiyor.

29.05.2013 tarih ve 28661 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği” son olarak 19.10.2017 tarih ve 30215 sayılı Resmi gazetede yayımlanan şekliyle tekrar revize edilerek güncellendi.

cumhurbaşkanı, sürücü kursu sahibi, mektup, şikayet, sürücü kursları şikayet, ehliyet kanunu, yanlışlıklar, hatalar, sürücü kursu sahibi

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.