KKTC’den Türkiye'ye adrese teslim ehliyet çıkartan çete çökertildi

  • İlan / İçerik Numarası : # 1171 124 kez görüntülendi.
  • İlanı verenle iletişime geç
    • Kıbrıs, Turkey

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden Türkiyeye adrese teslim ehliyet çıkartan çete çökertildi sürücü belgesi nasıl alınıyor veriliyor hakkında bilgiler haberler.

KKTC’de, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına adrese teslim KKTC sürücü ehliyeti çıkardığı tespit edilen üç müfettiş ve sürücü kursu sahibi önderliğindeki çete çökertildi. KKTC sürücü ehliyetleri, Türkiye'de rahatlıkla T.C. damgalı sürücü ehliyetine çevrilebiliyor.

KKTC’de yaşamayan ve ülkeye hiç gelmemiş kişilere sürücü ehliyeti vermek suçlamasıyla üç ehliyet müfettişi ile Girne’de faaliyet gösteren bir şoför okulu işletmecisi polis tarafından uzun süren takip sonucu çökertildi.

Türkiye’de yaşayan kişilere KKTC sürüş ehliyeti verildiğine dair polis bünyesinde 10 aydır yürütülen soruşturma sonucu suçla bağlantısı tespit edilen üç müfettiş ve şoför okulu sahibi tutuklandı.

ZANLILARDAN BİRİ BAKANLIKTA ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ


Sahte resmi evrak düzenleme suçundan tutuklanan Sürüş Ehliyeti Müfettişleri olan Savaş Gökdeniz, Münir Gayi, suç tarihinde müfettişlik yapan ancak şu anda bir bakanlıkta özel kalem müdürü olan Taner Nusret ve Ergüneş Şoför Okulu sahibi Yahya Ergör’ün bugün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Çete üyesi 4 kişiye birer gün tutukluluk kararı verildi. Adı sahte ehliyet soruşturmasına karışan Tarım Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Taner Nusret, Tarım Bakanlığı’ndaki görevinden alındı.

TÜRKİYE'DE RAHATLIKLA T.C. EHLİYETİNE ÇEVRİLEBİLİYOR


KKTC sürücü ehliyetlerinin Türkiye’de rahatlıkla T.C. damgalı sürücü ehliyetine dönüştürülebilmesi nedeniyle bu yönde talep olduğu bilgisi elde edildi. Kurulan paravan şirketler aracılığıyla çok ciddi para karşılığında üç ehliyet müfettişi ile bir şoför okulu sahibinin KKTC’de olmayan şahıslara ehliyet verdikleri ortaya çıktı. Çetenin Türkiye’deki bağlantıları araştırılıyor.

24 T.C. VATANDAŞINA EHLİYET SAĞLAMIŞLAR


KKTC Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgide, 2013-2016 yılları içerisinde Girne, Lefkoşa ve İskele’de resmi evrak olan ‘Sürüş Kabiliyet Belgesi’ ve ‘Motorlu Taşıt Aracı Sürüş Ehliyeti veya Öğrenci için Dilekçe’ formunu sahteleyip tedavüle sürmek suretiyle, sınav tarihlerinde KKTC’de olmamalarına rağmen toplam 24 TC vatandaşının KKTC sürüş ehliyeti almalarını sağlamış ve zanlılara sahte resmi evrak düzenleme, sahtekarlıkla kayıt temini, rüşvet ve menfaat temini için hukuka aykırı evrak düzenleme, imzalama tasdik etme veya verme suçlamalarıyla mahkemeye çıkarıldıkları bildirildi.

kıbrıs ehliyet, kıbrıs sürücü belgesi, kıbrıs, ehliyet, sürücü belgesi, çetesi, kıbrıs sürücü kursları, kıbrıs sürücü kursu, kıbrıs kurslar, kıbrısta kurs

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.