Kıbrısta Ehliyet vurgunu çetesi teminatla serbest

 • İlan / İçerik Numarası : # 1169 15 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Kıbrıs, Turkey

Kıbrısta ehliyet vurgunu yapan çete teminatla serbest kaldı sahte usulsüz sürücü belgesi nasıl veriliyor vurgun nasıl yapılıyor hakkında haberler yorumlar.

Ülkede yaşamayan çok sayıda TC uyruklu kişiye sahte belge düzenleyerek sürüş ehliyeti verdiği iddia edilen ve aralarında devletin üst düzey yetkililerinin bulunduğu 4 kişi teminata bağlandı.

Ülkede yaşamayan çok sayıda Türkiye Cumhuriyeti uyruklu kişiye sahte belge düzenleyerek sürüş ehliyeti verdikleri iddia edilen ve aralarında devletin üst düzey makamında görev yapan bir yetkilinin bulunduğu dört kişi, dün yeniden mahkemeye çıkarılarak teminatla serbest kaldı.
Polisin 8 aydır sürdürdüğü gizli bir operasyon sonucu, “sahte sürüş ehliyeti şebekesi” olarak nitelendirilen kişiler, ülkede yaşamayan ve hiçbir sınava katılmayan onlarca TC vatandaşına sürüş ehliyeti vermekle suçlanıyor. “Sahte ehliyet şebekesinin” bu işten büyük vurgun yaptığı hesaplanıyor.
Suçlanan kişiler arasında Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun Eski Özel Kalem Müdürü olan ehliyet müfettişi Taner Nusret de yer alırken, şoför okulu işletmecisi Yahya Ergür ile ehliyet müfettişleri Münür Gayı ve Savaş Gökdeniz de zanlılar arasında.
Polisin yaptığı büyük operasyonda, şebeke üyelerinin, 2005-2017 yılları arasında, sınav tarihinde KKTC’de bulunmayan 24 TC vatandaşına, ayrıca 69 TC vatandaşına da zorunlu olan 10 dersi tamamlamadan sürüş ehliyeti verdikleri belirlendi.
Bu arada ilk belirlemelere göre, ülkede yaşamayan ve hiçbir sınava katılmadan ehliyet alan 116 kişi de aranan şahıs ilan edildi. Polis, soruşturmanın ileri safhalarında bu sayının daha da artabileceği olasılığı üzerinde duruyor.
Öte yandan polis, zanlıların bu işi rüşvet karşılığında yapıp yapmadıklarını da araştırıyor.

Tahkikat memuru şahadet verdi
Sahte ehliyet olayı zanlıları, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Tolga Ateşli şahadet verdi.
Ateşli, zanlılar Yahya Ergür, Taner Nusret, Münür Gayı ve Savaş Gökdeniz’in “resmi evrak sahteleme”, “evrak sahteleme”, “sahtekarlıkla kayıt temini, rüşvet”, “menfaat temini için sahte gerçek dışı ve hukuka aykırı evrak düzenlemek”, “imzalamak ve tasdik etmek” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
Meseleyle ilgili soruşturmanın 3 Şubat 2017 tarihinde Trafik Müdürlüğü’ne gelen bir ihbarla başlatıldığını kaydeden Ateşli, Girne ve Lefkoşa’da faaliyet gösteren şoför okulunun işletmecisi olan zanlı Yahya Ergün’ün, 2005-2017 yılları arasında, ehliyet sınavı tarihinde, KKTC’de bulunmayan 24 TC vatandaşı kişiye Hasip Fellahoğlu şirketini taşeron olarak gösterip çalışma izni de alarak, ehliyet almalarını sağladığını kaydetti. Ateşli ayrıca, zanlı Ergür’ün, 69 TC vatandaşına 10 dersi tamamlamadan ehliyet almasını sağladığını hatırlattı.

Evrak ve belgeler emare olarak alındı
Meseleyle ilgili tahkikat kapsamında, söz konusu şoför okulundan birçok evrak ve belgenin emare olarak alındığını söyleyen Ateşli, tahkikatın devam ettiğini söyledi.
Polis çavuşu Tolga Ateşli, zanlı Taner Nusret’in, müfettiş olduğu 2013-2016 yılları arasında tümü Türkiye vatandaşı olan ve ülkede yaşamını sürdürmeyen 9 kişiye sürüş sınavlarına katılmadan ehliyet verdiğini kaydetti.
Ateşli, zanlı Nusret’in müfettiş olduğu dönemde ‘Sürüş Kabiliyet Belgesi’ ve ‘Motorlu Taşıt Aracı Sürüş Ehliyeti veya Öğrenci için Dilekçe’ formunu sahteleyip mühürlediğini, incelenen evraklarda tespit ettiklerini belirtti.
Zanlı Savaş Gökdeniz’in ise müfettiş olduğu 2014-2015 yılları arasında ülkede yaşamını sürdürmeyen 6 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına yurt dışında olmalarına rağmen sahte evrak düzenlediğini ifade eden Ateşli, bu kişilere sınava girmiş gibi göstererek ehliyet almalarını sağladığını ifade etti.
Polis çavuşu Ateşli, zanlı Münür Gayı’nin ise müfettiş olduğu 2013-2016 yılları içinde aynı şekilde 8 kişiyi sınava girmiş olarak gösterip ehliyet almalarını sağladığını ifade etti.
Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Tolga Ateşli, yüzlerce evrakın incelendiğini ve ehliyet alan kişilerin sayısının artabileceğini vurguladı.
İhbarın 3 Şubat 2017 tarihinde yapıldığını hatırlatan Ateşli, aylardır soruşturmayı büyük bir titizlikle yürüttüklerini belirtti.
İlk belirlemelere göre, ülkede yaşamayan ve hiçbir sınava katılmadan ehliyet alan 116 kişinin isimlerinin gerekli yerlere mesaj çekildiğini ve aranan şahıs olarak ilan edildiklerini kaydeden polis çavuşu Ateşli, zanlıların ‘rüşvet’ ile ilgili yapılan sorgulamada sessiz kaldıklarını ve polise herhangi bir beyanda bulunmadıklarını ifade etti.

kıbrıs ehliyet vurgunu, kıbrıs, ehliyet, vurgunu, kıbrıs sürücü belgesi vurgunu, kıbrısta sahte ehliyet, kıbrıs ehliyet çetesi, kıbrıs haberleri, haber

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Değiştirilme tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Ayağı alçılı kamyon şoförü Hem yetersiz ehliyetli

  Ayağı alçılı kamyon şoförü Hem yetersiz ehliyetli

  Son Dakika Ehliyet İle İlgili Haberler (Karabük) İlan / kayıt numarası : # 1625 21kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Ayağı alçılı kamyon şoförü Hem yetersiz ehliyetli, hem de ayağı alçılı vaziyette yakalandı Karabük'ün Safranbolu ilçesinde trafik uygulaması yapan ekipler, durdukları kamyon sürücüsü karşısında şaşkınlık yaşadı. Bir ayağı alçılı olan sürücünün aynı z...

 • Kıbrısta Ehliyet skandalı zanlılarına birer gün tutukluluk

  Kıbrısta Ehliyet skandalı zanlılarına birer gün tutukluluk

  Son Dakika Ehliyet İle İlgili Haberler Girne(Kıbrıs) İlan / kayıt numarası : # 1172 52kez görüntülendi. Ekim 31, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Kıbrısta ehliyet sürücü belgesi skandalı zanlılarına birer günlük tutukluluk usülsüz eğitimsiz sınavsız ehliyet nasıl veriliyor alma yöntemleri haberler yorumlar. Yurt dışında yaşayan kişilere sınavsız KKTC ehliyeti almalarını sağladıkları suçlamasıy...

 • Akıllı Sürücü Uyarı Sistemleri Geliyor

  Akıllı Sürücü Uyarı Sistemleri Geliyor

  Son Dakika Ehliyet İle İlgili Haberler İlan / kayıt numarası : # 1027 55kez görüntülendi. Eylül 27, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Sürücüleri kazaya karşı büyük oranda koruyan akıllı sürücü kaza uyarı sistemi Türkiye'ye geliyor artık araçlarda bu sistemi kullanmak zorunlu olaracak haberleri. 3.5 milyon sürücüyü uyaracak sistem geliyor. Trafik kazalarını azaltan sistemin Türkiye’...