Direksiyon Sınavı Ehliyet Görevli Ücretlerini Arttı

  • İlan / İçerik Numarası : # 1182 52 kez görüntülendi.
  • İlanı verenle iletişime geç
    • Mardin, Turkey

MEB MTSK direksiyon sınavı ehliyet görevli ücretlerini arttırdı direksiyon sınavında görev alacak komisyon üyeleri ne kadar ücret alacak yeni ücretler yorumlar.

Milli Eğitim Bakanlığı MTSK Sürücü Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik yaptı. Yapılan MTSK yönetmelik değişikliği ile direksiyon sınavında görevli öğretmen ve diğer tüm uygulama ve değerlendirme komisyon üyelerinin ücretleri arttırıldı. Kaynak: MEB, MTSK Direksiyon Sınavı (Ehliyet) Görevli Ücretlerini Arttırdı

19 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik ile ehliyet ve direksiyon sınavları ile ilgili önemli değişiklikler yapıldı. MEB tarafından yapılan açıklamada direksiyon sınavında görevli tüm komisyon üyelerine ödenen üst limitin arttırıldığı belirtildi. Kurslar öğrencileri için ön sınav şartı kaldırıldı! MTSK motorlu taşıt sürücüleri kursu tarafından sınava girebilecek düzeye ulaştığına karar verilen kursiyerler için sınavdan önce yapılan ön sınav şartı kaldırıldı. Adaylar istedikleri zaman kurslara katıldıktan sonra sınavlara katılabilecekler. Direksiyon sınavı güzergahı yönetmelikte özellikle belirtildi! Yönetmelikle güzergahın tanımı yapılarak, direksiyon dersi eğitimlerinin ve uygulama sınavlarının bu güzergahta yapılması hükmü getirildi. Güzergah: Direksiyon eğitimi dersi programında belirtilen davranışları kazandırmaya, EK-3 ve EK-4’te yer alan Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Değerlendirme Formlarında belirtilen davranışları ölçmeye elverişli, sertifika sınıfına uygun, akan trafikte sinyalize edilmiş dönel kavşak/akıllı kavşak, üç veya daha fazla kollu kontrollü ve kontrolsüz kavşak, çizgi ve levha ile yatay ve düşey işaretleme yapılmış yaya ve/veya okul geçitlerinin yer aldığı, sınavın süresi içerisinde tek turda ve başlangıç noktasında tamamlanacağı şekilde düzenlenmiş, direksiyon eğitimi vermek ve sınav yapmak üzere il/ilçe millî eğitim müdürlüğünce belirlenerek ilgili mevzuatı doğrultusunda gerekli izinlerin alınmış olduğu alan ve yolları olarak yönetmelikte yer aldı. Direksiyon sınavı görevli ücretleri arttı! Sınavda görev alacak tüm personele ödenecek ücretler de yeniden belirlendi. Direksiyon eğitimi dersi sınavı uygulama ve değerlendirme komisyonunda görev alan öğretmenlerin, her sınav günü için aldıkları brüt sınav ücretinin üst limiti 263 liradan 338 liraya çıkarıldı.

direksiyon sınav görevlisi ücreti, direksiyon sınavı görevli ücreti ne kadar, direksiyon sınavı, görevli ücreti, ücretleri, direksiyon sınavı görevli ücretleri

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.