Sürücü kurslarından sınav güzergâhı uygulamasına itiraz

  • İlan / İçerik Numarası : # 1147 39 kez görüntülendi.
  • İlanı verenle iletişime geç
    • İstanbul, Turkey

Sürücü kursları MEB sınav güzergahı yönetmeliği uygulamasına itiraz etti yönetmeliğie göre güzergah dışına çıkmak yasak nedenleri sebepleri zararları sonuçları.

Güzergahın ezberlenmesiyle adayların kolayca direksiyon sınavından geçebileceklerini ancak normal trafikte tehlikeli sonuçlara neden olabileceklerini savunan sürücü kursu sahipleri, yönetmeliğin düzeltilmesi için başvuruda bulundu.

Yeni yönetmelikle sürücü adaylarının direksiyon dersi eğitimlerinin ve uygulama sınavlarının tek bir güzergâhta yapılması hükmü getirildi. Ancak yeni yönetmeliğe tepkiler gecikmedi.

Ezberleme tehlikesi

Sürücü Kursları ve Eğitimleri Konfederasyon Başkanı İsmail Yılmaz, “Yeni düzenleme, sürücülerin güzergahları ezberlemesine neden olacak. Hep aynı güzergahta ders almak sürücü adayları için ehliyet almayı kolaylaştırabilir ama ehliyetlerini alıp trafiğe çıktıklarında heyecandan kaza yapabilirler” dedi. Sürücü kurslarının toplam 15 saat direksiyon eğitimi verdiğini kaydeden Yılmaz “Bu sürecin çoğu zaten sınav pistinde geçiyordu. Sürücü adaylarının ehliyet aldıklarında zorlanmamaları amacıyla normal trafikte eğitim veriliyordu. Yeni yönetmelik ile bu ortadan kaldırılacak. Adaylar, yeni yönetmelik uyarınca ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenecek güzergahta direksiyon dersi alacak. Devamlı aynı güzergahta ders alan sürücü adayı pisti ezberleyecek, ehliyet aldıktan sonra zorlanacak.” Yılmaz, yönetmeliğin düzeltilmesi için Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini söyledi.


‘Adaylar için dezavantaj’

İstanbul Çağlayan Sürücü Kursu sahibi Hüseyin Yıldız, “Yeni yönetmelikte sürücü adayları açısından dezavantaj söz konusu. Sürücüler bir güzergaha bağlı kalacaklar” dedi. İnan Sürücü Kursu sahibi Salih Okuz ise “Ben bu sistemin sürücü adayları açısından ezberciliği getireceğini düşünüyorum. Yeni yönetmelikle sürücü adayı sınavı geçse de trafikte zorlanır” diye konuştu.

Sürücü adaylarından Gülsüm Korkmaz, “Yeni yönetmelik sayesinde adaylar parkurda ustalaşacak. Benim şikayetim sürücü kurslarının 15 saat direksiyon eğitimi vermesidir, daha uzun verilmeli” ifadelerini kullandı. Sürücü adaylarından Cüneyt Taş ise “Eski yönetmelikle direksiyon sınavında başarılı olma şansımız yoktu. Yeni yönetmeliği destekliyorum” dedi.
sürücü kursları, sınav güzergahı, sınav, güzergahı, sürücü, kursu, kursuları, sınav güzergahları, sınav güzergahı uygulaması

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.