Arka Cam Filmi Sökmenin Kolay Yolu

 • İlan / İçerik Numarası : # 1212 54 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Muğla, Turkey

Arka cam filmi sökmenin kolay yolu en basit nasıl sökülür araba oto araç rezistanslı cam filmini sökme teknikleri yöntemleri uygulama videoları video izle seyret.

Cam filmi nasıl sökülür sorusu, Resmi Gazete'de yayımlanan yasağın ceza boyutunun ağır olmasının ardından araştırılmaya başlandı. Araçlarının üzerinde yer alan orijinal cam filmi kullanan vatandaşları etkilemeyecek olan konu, sonradan cam filmi takan araç sahipleri tarafından araştırılıyor. Peki, cam filmi nasıl sökülür? İşte, cam filmi yapışkanı temizleme ve söküm işlemi hakkında bazı bilgiler.


Cam filmi nasıl sökülür sorusu Resmi Gazete'de yayımlanan cam filmi yasağının ardından vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Ceza yememek adına cam filmlerinden feragat edecek olan vatandaşlar, cam filmi sökümünün detaylı anlatımını arıyorlar. Peki, cam filmi nasıl sökülür? İşte videolu anlatım.

Öncelikle cam filmi kenar kısmından tırnak kullanılarak, olmuyorsa da falçata kullanılarak kaldırılmaya çalışılır. Eğer film cama çok kuvvetli bir şekilde yapışmadıysa, kaldırılan kısmından tutulan film yavaş ve dikkatli bir şekilde çekilerek camdan sökülür.

Film camdan sökülemiyorsa bu kez filmin ısıtılıp yumuşatılması gerekir. Bu iş için fön makinesi kullanılabilir. Fön makinesi ile iyice yumuşatılan film camdan rahatlıkla çıkacaktır.

Özellikle arka camlardaki filmlerin sökülmesinde rezistansa zarar verilmemesi için dikkatli olunmalıdır. Bunun için arka cam silindikten sonra koyu renk bir çöp torbası tek kat olarak camı kaplayacak şekilde kesilir ve arka cam dışarıdan tamamen bu poşetle kaplanır. İçeriden de camın altına yine tek kat siyah poşet serilir. Öncelikle sprey ile cam üzerindeki filmin her tarafına 1/3 oranında amonyak içeren su sıkılır. Daha sonra alta serilen poşet cama yapıştırılır ve araç arka camı güneş gören bir yere bırakılarak 3 saat kadar beklenir. Bu şekilde iyice ısınan ve yumuşayan film rezistansa zarar verilmeden kolaylıkla sökülebilir. Bu yöntem diğer camlar için de uygulanabilir.


İnatçı filmleri sökmek için kullanılan bir yöntem de buhar makinesi kullanılmasıdır. Film kenarından kaldırılarak film ve cam arasına sıcak buhar uygulanması filmin sökülmesini kolaylaştırır.

Filmler söküldükten sonra cam sabunlu su ile silinmeli, camda kalan yapıştırıcı artıkları da önce kredi kartı gibi sert bir malzemeyle, leke çıkmıyorsa da jiletle dikkatlice kazınarak çıkartılmalıdır.

Bu işlemler sırasında suyun aracın istenmeyen bölümlerine sızmasını engellemek için gerekli önlemler alınmalıdır.

arka cam filmi sökmenin kolay yolu, arka, cam filmi, sökmenin, kolay, yolu, arka cam filmi nasıl sökülür, arka cam filmi nasıl çıkar, arka cam filmi çıkarma

Yayın tarihi: Kasım 15, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi KurslarYoutube video

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Burdur Ucuz Ehliyet Kursu Sürücü Kursları Fiyatları

  Burdur Ucuz Ehliyet Kursu Sürücü Kursları Fiyatları

  Otomatik Vites Ehliyeti (Burdur) İlan / kayıt numarası : # 1060 160kez görüntülendi. Ekim 11, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Burdur en ucuz ehliyet kursu sürüş eğitim kursları fiyatları a b c d e f g m sınıfı sürücü belgesi alma ücreti en yakın kayıt tarihleri tavsiyeler yorumlar. Burdur ve çevresi ehliyet direksiyon sürücü belgesi nereden alınır, her şey dahil en ucuz fiy...

 • Osmaniye Direksiyon Öğretmeni Öğretmenleri Özel Ders

  Osmaniye Direksiyon Öğretmeni Öğretmenleri Özel Ders

  Otomatik Vites Ehliyeti (Osmaniye) İlan / kayıt numarası : # 843 146kez görüntülendi. Temmuz 30, 2016 4.00 TRY

  Osmaniye direksiyon öğretmeni öğretmenleri özel ders fiyatları fiyatı saatlik haftalık dersler ücretleri yorumlar tavsiye şikayet iletişim telefon numarası. Osmaniye merkez mahalleleri ve semtlerinde yaşayan ve ehliyet sürücü belgesi almak isteyen şö...

 • Gazimagosa Özel Direksiyon Dersi Ders

  Gazimagosa Özel Direksiyon Dersi Ders

  Otomatik Vites Ehliyeti Gazimağusa(Kıbrıs) İlan / kayıt numarası : # 674 37kez görüntülendi. Temmuz 29, 2016 23.00 TRY

  Gazimagosa özel direksiyon dersi alanlar almak istiyorum fiyat fiyatları indirim fırsatları bayandan bayan hocadan ders kurs tavsiye forum ücret ücretleri. Gazimagosa içi bay ve bayan direksiyon hocaları öğretmenleri tarafından verilen özel direksiyo...