Aracınızın Ömrünü Uzatacak Küçük Ama Etkili Tüyolar

  • İlan / İçerik Numarası : # 1164 23 kez görüntülendi.
  • İlanı verenle iletişime geç
    • Sivas, Turkey

Araçların arabaların otoların ömrünü uzatacak küçük ama etkili tüyolar yöntemler araç sağlığını koruma nasıl iyi araç bakımı yapılır öneriler tavsiyeler yorumlar.

-Süratli araba kullanmayı seviyor olabilirsiniz ama yine de aracınızı alır almaz, motor açılana kadar çok hızlı kullanmayın. Motor açıldıktan sonra da hız limitlerine uymanız aracınızın ömrünü uzatacaktır.

-Aracınızın kullanım kılavuzunda belirtilen yük miktarından fazlasını, aracınıza yüklemeyin. Aracınıza belirtilen miktardan fazla yük yüklemeniz, aksamlarında aşınma ve sorun yaratacaktır.

-Aracınızın fren kontrollerini sık sık yaptırmayı unutmayın. Ani fren ve kalkışlardan kaçınmak, fren sisteminizin daha uzun sağlıklı çalışmasına fayda sağlayacaktır.

-Motor yağını sık sık kontrol etmeyi ve eksildiyse yenilemeyi unutmayın. Bu şekilde, aracınızın motoru ilk günkü performansını çok uzun yıllar koruyacaktır.

-Aracınızın lastik hava kontrollerini sık sık yapmalısınız. Olması gereken değerlerin altında kullanılan araba lastikleri, aracın performansını düşüreceği gibi, aksamlarının aşınmasına neden olarak ömrünü de kısaltacaktır.

-En önemli püf noktalarından biri de aracınızın yıllık ve 10,000 Km. bakımlarının düzenli olarak yapılması. Eğer aracınızı çok sıklıkla kullanıyorsanız, bu bakımı 5000 Km.’de yaptırmanız aracınızın ömrünü uzatmanız adına daha yararlı olacaktır.

-Herhangi bir kaza olduğunda veya parça değişimi gerektiğinde, mutlaka orijinal parçalar kullanılmasını isteyin. Yedek parçaların orijinal olmaması, aracın değerini düşüreceği gibi, kullanım ömrünü de azaltacaktır. Sigorta poliçenizde mutlaka bu teminatın bulunmasını sağlayın.

araç bakımı, iyi araç bakımı, araç ömrünü uzatma, araba bakımı, araba bakımları, arabalara bakım, araçlara bakım nasıl yapılır, iyi araç kullanma, araç kullanımı

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.