Araç Değer Kaybı Nereden Nasıl Alınır

  • İlan / İçerik Numarası : # 1030 56 kez görüntülendi.
  • İlanı verenle iletişime geç
    • Turkey

Araç değer kaybı nereden nasıl alınır alma şartları koşulları kaza sonrası fiyat kayıpları için dava açma en iyi avukatlar verilen mahkeme kararları haberleri.

Günümüzde bireylerin önemli bir kısmının artık bir otomobili var ve kullandıkları otomobil aynı zamanda ekonomik bir yatırım aracı olarak da görülüyor.

Günümüzde bireylerin önemli bir kısmının artık bir otomobili var ve kullandıkları otomobil aynı zamanda ekonomik bir yatırım aracı olarak da görülüyor.

Kullanmakta olduğumuz bu araçların trafikte başkalarına verecekleri zararları karşılamak üzere bir takım yasal zorunluluklar bulunmaktadır. Özellikle zorunlu trafik sigortaları bu yasal zorunlulukların başında geliyor.

Zorunlu trafik sigortaları, aracınızla yol alırken başkalarına vermeniz muhtemel zararları güvence altına alınmak amacıyla oluşturulmuş bir sigorta sistemidir. Bu sigorta sistemi sizin aracınızın üçüncü şahısların araçlarına ya da mallarına zarar vermesi halinde devreye girerek, sizin yerinize bu zararı giderir. Sizin yerinize bu zarar kalemlerini karşılar.

Trafikte yol almakta olan araçların üçüncü şahısların araçlarında meydana getirdikleri zararları yani tamirat giderlerinin ödenmesi çoğu zaman tek başına yeterli olmamaktadır. Kaza yapan aracın ikinci el piyasa değerindeki düşüş dolayısıyla araç değer kaybı da ödenmesi gereken bir zarar kalemidir.

PEKİ DEĞER KAYBI ALINABİLİR Mİ?
Bu zarar kaleminin alınıp alınamayacağı daha önce belirsizdi. Ancak Yargıtay’ın bu konuya ilişkin olarak vermiş olduğu istikrarlı kararları sonrasında araç değer kaybı sigorta firmaları tarafından ödenmeye başladı. Ancak ne yazık ki sigorta şirketleri bu konuda oldukça çekingen davranmakta çoğu zaman araç değer kaybının tamamını karşılamamaktalar.

Yukarıda anlatılanlar ışığında şunları söyleyebiliriz.

Yaşanan bir trafik kazası sonrasında aracınızda meydana gelecek değer kaybını zarara sebep olan kişiden, zarara sebep olan aracın sürücüden ve aracın sahibinden talep edebileceğiniz gibi sigorta limitleri dahilinde kalmak şartıyla karşı aracın sigorta firmasından da talep edebilirsiniz.

Eğer araç değer kaybı talebinizi sigorta firmalarına yöneltmek istiyorsanız; sigorta firmalarına başvurmadan önce sigorta eksperlerinden bir deger kaybi raporu almak ve bu rapor ile tespit edilen tutar ile uyumlu bir miktarda tazminatın ödenmesini talep etmeniz gerekir.

araç değer kaybı nasıl alınır, araç değer kaybı sigorta, araç değer kaybı, araç değer kaybı alma şartları, sigortadan araç değer kaybı nasıl alınır, kazadan sonra araç değer kaybı nasıl alınır, araç değer kaybı tazminatı

Yayın tarihi: Eylül 27, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

  • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
  • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
  • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
  • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.