Türkiye Sürücü Kursu Eğitimcileri Konfederasyonu 6. Çalıştayı

 • İlan / İçerik Numarası : # 1148 20 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Ankara, Turkey

Türkiye sürücü kursu eğitimcileri konfederasyonu 6. çalıştayı Antalya'da yapıldı çalıştayda ele alınan tartışılan konular sorunlar sonuçlar alınan kararlar.

TBMM İdare Amiri Uslu:- 'Çalıştayda, sürücü kurs sınavlarının belirli gün ve yerlerde yapılmak suretiyle zorlaştırılması yerine, sürücü adaylarının kendi özel durumlarına göre randevu alıp, sınavların sürekliliği ve sürdürülebilir hale getirileceği müjdesi verildi' - AK Parti Erzurum Milletvekili Ilıcalı:- 'Türkiye'de 2016 yılında 413 bin 167 kaza oldu, bu kazalarda 7 bin 300 kişi hayatını kaybetti.

TBMM İdare Amiri, AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Türkiye Sürücü Kursu Eğitimcileri Konfederasyonu 6. Çalıştayı'nda, "Sürücü kurs sınavlarının belirli gün ve yerlerde yapılmak suretiyle zorlaştırılması yerine, sürücü adaylarının kendi özel durumlarına göre randevu alıp, sınavların sürekliliği ve sürdürülebilir hale getirileceği müjdesi verildi." dedi.
Uslu, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ile düzenlediği basın toplantısında, Antalya'da gerçekleştirilen çalıştaya, Ilıcalı ve MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ile katıldıklarını belirtti.

Çalıştayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Uslu, "Sürücü kurs sayısının il veya ilçe nüfus durumu dikkate alınarak, sınırlandırılması söz konusu olmuştur. Ders saatleri, hocaların eğitim durumu veya uygulanabilir dersler ile sınav sisteminin geliştirilmesi gibi birçok konuda önemli mesafeler katedilmiştir." diye konuştu.

Salim Uslu, şu görüşlerini paylaştı:

"Sürücü kurs sınavlarının belirli gün ve yerlerde yapılmak suretiyle zorlaştırılması yerine, sürücü adaylarının kendi özel durumlarına göre randevu alıp sınavların sürekliliği ve sürdürülebilir hale getirileceği müjdesi verildi. Ülkemizde bulunan mülteci ve üniversite öğrencilerinin ana dillerinin sürücü eğitimcilerine öğretilmesinin teşvik edilmesi, üniversitelerimizin trafik mühendisliği dalında yeni bölümler oluşturulması, üniversitelerimizin fakülte ve yüksekokullarda trafik öğretmenliği bölümlerinin açılması, konfederasyonların da içinde bulunduğu sosyal diyalog mekanizmalarına ait yeni mevzuatlar oluşturulması en başta gelen taleplerdendir."

- "Sosyo ekonomik maliyeti 518 milyar dolar"

Mustafa Ilıcalı da trafik kazalarının sadece Türkiye için değil, dünya için de sorun olduğunu, trafik kazalarında her yıl 1,2 milyon kişinin hayatını kaybettiğini, 50 milyondan fazla kişinin de yaralandığını belirterek, "Bunun sosyo ekonomik maliyeti 518 milyar dolar." dedi.

Mustafa Ilıcalı, kazalarda saatte 158 kişinin, her 3 dakika da bir çocuğun öldüğünü kaydetti.

Ilıcalı, Türkiye'de 2016 yılında 413 bin 167 kaza meydana geldiğini, bu kazalarda 7 bin 300 kişinin hayatını kaybettiğini, bunun ekonomik maliyetinin de 39 milyar lira olduğunu anlattı.

Trafik kazalarının yarısının hız ihlalinden kaynaklandığını belirten Ilıcalı, polis denetiminin artırılması gerektiğine işaret ederek, trafik polisliğinin uzmanlık istediğini, bu yüzden denetim yapan polislerin sık sık değiştirilmemesini istedi.

2008 yılında 19 milyon sürücü varken, bu sayının bu yıl 28 milyona çıktığını bildiren Ilıcalı, ülke genelindeki 3 bin 500 sürücü kursunda 40 bin eğitmenin görev yaptığını, her yıl 1 milyon 200 bin kişinin sürücü belgesi aldığını bildirdi.

AK Parti'li Ilıcalı, Milli Eğitim Bakanlığının zorunlu trafik dersi öğretmenliği için bu 40 bin kişiden faydalanabileceğini vurguladı.

Trafik kazalarını azaltmak için teknolojik çözümden yararlanılması, yani bunun trafik denetimlerinde kullanılması gerektiğini ifade eden Ilıcalı, "Kalıcı eğitim verilmesi, bilinçlendirilme yapılması, ayrıca idari ve yasal düzenleme yapılması gerekiyor." diye konuştu.


sürücü kursları çalıştayı, sürücü, kursları, çalıştayı, sürücü kursları konfederasyonu, çalıştay tarihi, antalya sürücü kursları çalıştayı

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Sürücü Kursu Eğitimcisinden Cumhurbaşkanına Sorular

  Sürücü Kursu Eğitimcisinden Cumhurbaşkanına Sorular

  Sürücü Kursu Haberleri (Bolu) İlan / kayıt numarası : # 1152 28kez görüntülendi. Ekim 31, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Sürücü kursu eğitimcisinden cumhurbaşkanına ehliyet belgesi almada yaşanan sıkıntılar ve yanlışlıklar ile alakalı şikayetler sorular detaylar haberler. 29.05.2013 tarih ve 28661 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Milli Eğitim Bakanlı...

 • Akyazı Sürücü Kursu Haberleri Haber

  Akyazı Sürücü Kursu Haberleri Haber

  Sürücü Kursu Haberleri Akyazı(Sakarya) İlan / kayıt numarası : # 1010 35kez görüntülendi. Temmuz 19, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Akyazı Kuzuluk Sürücü kursu haberleri haber en son güncel haberler ehliyet sınav günleri kurs tarihleri başlama dönemleri etkinlikler olaylar yorumlar. Uzun zamandan beri sürücü kurslarına ait araçlar Kuzuluk Şose Mahallesinde sürücü adaylarına şoför...