Sürücüsüz Oto Araç Araba İle Hayat Bir Başka Olacak

 • İlan / İçerik Numarası : # 1162 24 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Bursa, Turkey

Sürücüsüz oto araç araba ile hayat bir başka olacak otomatik pilot sürücü sistemli araçlar arabalar otolar nasıl gider gidecek kullanılacak yorumlar öneriler

2030’dan itibaren yollara çıkacak sürücüsüz otomobiller hayatımızı değiştirecek. En büyük değişiklik Türkiye’de gerçekleşecek. “Yol vermedin” kavgaları sona erecek, trafik cezası tarihe karışacak
Düne kadar sadece bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz sürücüsüz yani kendi kendine gidebilen otomobiller gerçek oldu. Bugün birçok marka, sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda çalışmalar yapıyor. Ar-Ge için milyon dolarlar harcıyor.
Henüz seri üretim yüzde 100 sürücüsüz bir otomobil yok. Ancak, birçok markanın yarı otonom otomobilleri var. Sürücüsüz otomobillerin 2030'dan itibaren hayatımıza girmesi bekleniyor. Bu gerçekleştiğinde dünyada ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda büyük bir değişim yaşanacak. Kendi kendine gidebilen, araç sollayabilen, tehlikeyi görüp fren yapabilen sürücüsüz otomobillerle birlikte oyunun kuralları yeniden yazılacak. Bakın nasıl değişiklikler olacak.

Öncelikle otomobiller kendi kendine hareket ettiği için ehliyet zorunluluğu ortadan kalkacak.
İstatistiklere göre trafik kazalarının yüzde 90'ı sürücü hatasından kaynaklanıyor. Otonom otomobillerle birlikte trafik kazaları ortadan kalkacak. Yaralanmalı ve ölümlü kazalar engellenecek.
Ailelerin birden fazla otomobil ihtiyacı ortadan kalkacak. Sürücüsüz bir otomobil evdeki herkesin ihtiyacını karşılayacak. Sabah ilk iş olarak anne ve babayı işyerlerine bırakan otomobil, daha sonra çocukları evdenokula, okuldan eve götürebilecek.
Otomobiller gelecekte ofise ya da yatak odasına dönüşebilecek. Yolcular iş toplantılarını otomobilde yapıp, e-maillerine cevap verebilecek. Ya da televizyon izleyip, uyuyabilecekler. Sürücüsüz otomobillerle keyifli ve konforlu yolculuklar yapılabilecek.
Yollardaki araç sayısının azalmasıyla birlikte trafikte gözle görülür bir rahatlık olacak. Özellikle büyük şehirlerde trafik kargaşası ortadan kalkacak.

Sürücüsüz otomobiller elektrikli olacak. Çevreye zarar veren karbondioksit salınımı söz konusu olmadığı için daha temiz bir çevre ve hava oluşacak.
Sürücüsüz araçlarla birlikte gelecekte otomobil sahipliği de ortadan kalkacak. Abonelik benzeri bir sistemle tüketiciler otomobil ihtiyacını karşılayabilecek. Akıllı telefonlarda bulunan aplikasyonla istek yaptığınız araç, bulunduğunuz adrese, çağırdığınız saatte gelecek. İstediğiniz yere size bırakacak. Daha sonra trafikte yoğunluk yaratmamak için otoparka gidecek. Taksi gibi de kullanabilen otomobil istenirse aynı yöne giden biriyle paylaşılabilecek.
Sürücüsüz otomobillerin yola çıkmasıyla birlikte Türkiye'de büyük değişim yaşanacak. Trafikte kavga- gürültü olayları tarihe karışacak. Yol vermedin, kornaya bastın benzeri Türkiye'ye özgü sürücü kavgaları bitecek. Trafiğe huzur gelecek. Stres bitecek.
Otomobillerin direksiyonunda insan yerine yapay zeka olacağı için trafik kurallarını ihlal eden kimse kalmayacak. Kimse kırmızı ışıkta geçmeyecek, hız sınırını aşmayacak emniyet şeridine girmeyecek, hatalı sollama yapılmayacak. Dolayısıyla trafik cezası da tarihe karışacak.
Trafik ihlalleri sona erince, denetleme görevi yapan trafik polislerine ihtiyaç kalmayacak. Alkol muayenesi, rüşvet tartışmaları bitecek.
Türkiye'de son dönemde çok tartışılan yüksek trafik sigortası primleri sorun olmaktan çıkacak. Sürücüsüz otomobillerle birlikte kaza oranları azalacağı için hem trafik sigortası hem de kasko sigortası primleri düşecek.
Sürücüsüz otomobillerle birlikte bazı meslek sahipleri işlerini kaybedecek. Taksi, kamyon ve otobüs şoförleri işsiz kalacak.

sürücüsüz oto, sürücüsüz araç, sürücüsüz araba, sürücüsüz, araç, araba, oto, sürücüsü olmayan araç, şöförsüz araçlar, şöförsüz araç, arabalar, şöförsüz arabalar

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Değiştirilme tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Pasaport ve ehliyet başvuru takibi e-Devlet'te

  Pasaport ve ehliyet başvuru takibi e-Devlet'te

  Haberler Duyurular İlan / kayıt numarası : # 1624 15kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Pasaport ve ehliyet başvuru takibi e-Devlet'te e-Devlet platformuna ehliyet ve pasaport başvuru takibi hizmeti geldi. İki yeni hizmet artık e-Devlet üzerinden kullanılabilecek. Vatandaşların elektronik ortamda yapabildikleri hizmetlere ikisi tane dah...

 • Oy Kullanana Bedava Bisiklet ve İndirimli UBER

  Oy Kullanana Bedava Bisiklet ve İndirimli UBER

  Haberler Duyurular İlan / kayıt numarası : # 1623 12kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Oy Kullanana Bedava Bisiklet ve İndirimli UBER ABD’de ara seçimlerde oy kullanma oranının önceki seçimlere göre yüksek olacağı tahmin ediliyor. Erken kullanılan oy oranlarındaki artış siyasi gözlemcilerin bu yöndeki tahminlerini güçlendiriyor. Siyasi...

 • Araç kiralama devi Fleetcorp resmen iflas etti

  Araç kiralama devi Fleetcorp resmen iflas etti

  Haberler Duyurular İlan / kayıt numarası : # 1622 14kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Araç kiralama devi Fleetcorp resmen iflas etti. FİLO kiralama sektörünün önde gelen firmalarından Fleetcorp A.Ş.'nin konkordato davasından iflas kararı çıktı. Mahkeme, Fleetcorp A.Ş.'nin borca batık olduğunu ve konkordatonun başarıya ulaşmasının mümk...