TOKKDER’den bankalara likidite çağrısı

 • İlan / İçerik Numarası : # 1621 12 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç

TOKKDER’den bankalara likidite çağrısı

Araç Kiralama Sektör Buluşmaları” kapsamında bankacılık sektörü temsilcileriyle bir araya gelen Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Başkanı İnan Ekici, "Bankalar, sağlayacakları likidite desteğiyle 30 milyar lirayı aşkın büyüklüğü olan bir sektörü canlı tutmak için büyük rol oynuyor. Bankalar ve kiralama sektörü temsilcileri şeffaf bir işbirliği çerçevesinde ilerlemeli ve geçici sıkıntıları birlikte aşmalıdır” dedi.
Sözleşmelerin TL üzerinden yapılmasını düzenleyen kararname doğrultusunda uzun dönemli araç kiralama sektöründe köklü değişiklikler olduğunu belirten Ekici, şöyle devam etti:
“Sektörün en büyük paydaşlarından olan bizler ise araç filomuzu 415 bin adede çıkarma hedefiyle yola çıkmıştık. Şu anda araç parkımızda 320 bin adet araç bulunuyor.
“2019 yılında ise toplam otomotiv pazarının 425 bin ile 500 bin adetler civarında gerçekleşmesi öngörülüyor.
“Bizler istikrarımızı koruyarak yüzde 25 seviyesindeki satın alma payımızı sürdürmek istiyoruz.
“2019 yılında çok fazla araç yatırımı yapılamayacağı bilinen bir gerçek. Bu sebeple kısa dönem kiralamada araçları elde tutma süreleri 7-8 aylardan 12 aylara çıkacaktır. Dolayısıyla 2019 yılında toplam parkın 33 binler civarında olacağını ön görüyoruz.
“Turizmde beklenen yüksek artışlar ve talep göz önüne alındığında 2019’u karlı ve dengeli yönetim için bir fırsat yılı olarak değerlendiriyoruz. 2019’da kısa dönem kiralama var olan işi kaçırmamaya ve verimliliğe odaklanacak.
“Operasyonel araç kiralama sektörüne olan talep şu anda oldukça yüksek. İçerisinden geçtiğimiz dönemde bankalar, sağlayacakları likidite desteğiyle 30 milyar lirayı aşkın büyüklüğü olan bir sektörü canlı tutma noktasında büyük rol oynuyor.
“Bu süreçten herkesin karlı çıkması için dönmekte olan çarkların çevrilmeye devam etmesi önem taşıyor.
“Önümüzdeki dönemde, bankalar ve kiralama sektörü şeffaf bir işbirliği çerçevesinde ilerlemeli ve geçici sıkıntıları birlikte aşmalıdır.
“31 Ekim 2018 tarihinde açıklanan KDV ve ÖTV indiriminin otomotiv pazarı için bir can suyu olacağını düşünüyorum. Ancak bununla birlikte yüksek fonlama maliyetleri nedeni ile kredi faiz oranlarının da iyileştirilmesi gerekiyor.
“ÖTV ve KDV indirimi uygulaması 2019 yılında da devam eder, kredi faiz oranları da iyileşirse, otomotiv pazarı 2019 yılında 650-700 bin adet seviyesine ulaşabilir.”

Yayın tarihi: Kasım 12, 2018 Yayınlayan / Yazan : Ücretsiz İlan Reklam Verme Sitesi

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ücretsiz İlan Reklam Verme Sitesi
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • İnternetten araç satın alanlar dikkat! Yargıtay'dan flaş karar

  İnternetten araç satın alanlar dikkat! Yargıtay'dan flaş karar

  Haberler Duyurular İlan / kayıt numarası : # 1620 9kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  İnternetten araç satın alanlar dikkat! Yargıtay'dan flaş karar... İkinci el araç satın alırken gerekli kontrollerin yapılmaması alıcı ve satıcıyı karşı karşıya getirebiliyor. Aracın gözle görülemeyecek bir sorununun satış sonrası ortaya çıkmasında al...

 • Erfelekte Balık avlayan su samuru ilgi odağı oldu

  Erfelekte Balık avlayan su samuru ilgi odağı oldu

  Haberler Duyurular Erfelek(Sinop) İlan / kayıt numarası : # 1618 22kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Erfelekte Balık avlayan su samuru ilgi odağı oldu. Dünyada nesli tükenmekte olan türler arasında gösterilen ve koruma altında bulunan su samuru, Sinop'ta balık avlarken görüntülendi. AA'nın haberine göre Erfelek ilçesindeki Tatlıca Şelaleleri Tabiat ...

 • Fethiye'de Aracı Satsa Ödenmeyecek Trafik Cezası

  Fethiye'de Aracı Satsa Ödenmeyecek Trafik Cezası

  Trafik Cezası Haberleri Fethiye(Muğla) İlan / kayıt numarası : # 1617 16kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Bindiği aracı satsa ödeyemez Dur ihtarına uymadı, 11 bin 868 TL ceza yedi. Fethiye'de Aracı Satsa Ödenmeyecek Trafik Cezası. Muğla'nın Fethiye ilçesinde, dur ihtarına uymayan genç ile polisler arasında yaşanan kovalamaca, ehliyetsiz gence 11 bin 868 ...