Otonom Sürücüsüz Araçlar İçin Sigorta Poliçesi Yayımlandı

 • İlan / İçerik Numarası : # 1031 39 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Turkey

Otonom sürücüsüz sürücüsü olmayan araçlar için sigorta kasko poliçesi hangi ülkelerde var maliyeti fiyatları ücreti ne kadar firmalar şirketler yorumlar öneriler.

Otonom araçların toplu olarak benimsenmesi kolay bir yolculuk olmuyor. Kendi kendine giden otomobiller, otobüsler, kamyonlar yaygınlaşmadan önce tüm yol sistemlerinin değişmesi gerekecek. Bu alanda hem yolcuların hem de araçların güvenliğinin sağlanması gerekiyor.

Otonom araçların yaygınlaşmasının önündeki problemlerden biri de sigortacılık hizmetleri. Otonom araçların kaza yapmaları durumunda sorumlulukların nasıl değerlendirileceğine yönelik kesin kurallar bulunmuyor. Mevcut sigorta süreci hangi tarafın hatalı olduğuna karar vermeyi ve daha sonra tazminat talep etmeyi içeriyor. Ancak bu eski sistemin otonom araçlar için uygulanması bir hayli zor.

Eski bir sigorta şirketi olan Adrian Flux, otonom araçlar için İngiltere’de ilk sigorta poliçesini yayımladı. Adrian Flux’un sigorta poliçesi ölüm, yaralanma ve maddi hasarlara neden olan ödemeleri kapsıyor. Yeni sigorta poliçesi siber saldırılar, başarısız veya gecikmiş güncellemeler, uydu arızası veya kesintileri ve diğer yetkili yazılım sorunları nedeniyle oluşabilecek kayıp veya hasarlar dahil gerek üretici firma gerekse otonom araç kullanıcısı tarafındaki birçok parametreyi göz önünde bulunduruyor.

Henüz az sayıdaki otonom araç kullanıcısını kapsayan bu sigorta poliçesi, gelecekteki otonom araç poliçeleri için bir temel oluşturuyor. 2020 yılına kadar yollarda olacak olan yaklaşık 10 milyon otonom aracın, hem üreticiler hem de kullanıcılar tarafından güvence altına alınması gerekiyor. Teknolojinin geleneksel finansa nasıl dönüştüğünün bir örneği olan yeni nesil sigortacılık hizmetlerine 40 yıllık şirket olan Adrian Flux’un öncülük etmesi “dönüşüme uyum sağlayan ayakta kalacak” sözünü hatırlatıyor.

otonom araç kaskosu, otonom araç sigortası, sürücüsü olmayan araçlar, sürücüsüz araçlar, şöförsüz araçlar, söförsiz araba, sürücüsiz araç, sürücüsü olmayan araba, otonom araba, otonom araç

Yayın tarihi: Eylül 27, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Ucuz Trafik Sigortası Kasko Bulma Yöntemleri

  Ucuz Trafik Sigortası Kasko Bulma Yöntemleri

  Kasko Firmaları (Çanakkale) İlan / kayıt numarası : # 1158 40kez görüntülendi. Ekim 31, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Ucuz trafik sigortası kasko bulma yöntemleri nasıl bulunur en hesaplı ekonomik az zorunlu kasko fiyatları ücretleri kasko acenteleri şirketleri firmaları tavsiye. İnternet Araştırması Yöntemiyle Sürekli sigorta firmalarını gezerek teklif almak bir sü...