Trafik Sigortası Kasko Zam Oranları Zamlar

 • İlan / İçerik Numarası : # 1159 23 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Samsun, Turkey

Trafik sigortası kasko zam oranları ne kadar zam yapılacak yapıldı hakında bilgiler oto araç araba otobüs tır ticari araçlar en son güncel kasko fiyatları ücretleri

Trafik Sigortası Zammı Belli Oldu! İşte O Rakamlar
Hazine, trafik sigortalarında tavan fiyat uygulaması ile sigortacılara uyguladığı aylık yüzde 1 oranında fiyat artışını, eylül ayı itibarı ile yüzde 1.5 oranına yükseltti.

Hazine, trafik sigortalarında tavan fiyat uygulaması ile sigortacılara uyguladığı aylık yüzde 1 oranında fiyat artışını, eylül ayı itibarı ile yüzde 1.5 oranına yükseltti.

Geçtiğimiz 4 ay yüzde 4 oranında artan fiyatlar, bu aydan itibaren yıl sonuna kadar yüzde 6 oranında daha artış gösterecek. Bu durumda toplam fiyat artışı yüzde 10 oranını görecek.

Tavan Fiyat Uygulamasına Geçildi

Tavan fiyat uygulamasının yürürlüğe girmesi ile beraberinde trafik sigortalarında fiyatlar yüzde 30 seviyelerinde düştü, bazı araç gruplarında indirim oranı yüzde 40'lara kadar yükseldi. Büyük şehirlerde hasar maliyeti hesaplandığında indirimler yüzde 60'ı gördü. Tavan fiyat uygulamasında primler sürücülerin hasar geçmişlerine göre belirlendi. Trafik sigortasında fiyatlar “Hasarsızlık Kademesi” ismi ile 7 basamaktan oluşan sistem dahilinde belirleniyor. 4. kademe, prim artırım veya indirimini içermeyen, ilk defa trafiğe çıkacak olan sürücülerin kademesi. Bir bakıma trafik sigortasına başlama aşaması ve tavan fiyat için de tüm primler bu aşamaya göre belirleniyor. Hasarsız geçen her yıl bir kademe atlatılıyor, sürücü 7. kademeye kadar çıkıyor. Tavan fiyatta, 5. Kademede olan sürücüye yüzde 15, 6. Kademede olan sürücüye yüzde 30, 7. Kademede olan sürücüye ise yüzde 45 indirim uygulanıyor.

Hasar yapılan her sene için de kademe düşerek, 1. kademeye kadar indiriliyor. Eğer bu hasar maddi ise bir aşama iniliyor, ölüm veya yaralanma ile sonuçlanmış bir kaza ise iki basamak iniliyor. Tavan fiyatta 3. Kademede olan sürücüye yüzde 50, 2. kademedeki sürücüye 100 ve 1. kademedeki sürücüye yüzde 150 prim yaptırımı uygulanıyor.

trafik sigortası zam, kasko zam, kasko fiyatlarına zam, kasko zamanları, trafik sigortası zammı, trafik sigortası zamları, trafik sigortası gelen zamlar

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Limasol Sigorta Sağlık Sigortası Poliçesi

  Limasol Sigorta Sağlık Sigortası Poliçesi

  Kasko Şirketleri Güzelyurt Kıbrıs(Kıbrıs) İlan / kayıt numarası : # 1037 19kez görüntülendi. Eylül 27, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Limasol sigorta sağlık sigortası poliçesi fiyatları ücretleri fiyata ücrete neler dahil dahil olan hizmetler servisler hastaneler hastalıklar yorumlar tavsiyeler. SAĞLIK SİGORTASI İÇİN GERİ SAYIM 2016 yılını çok iyi kapattınız. 2017 ve 2018 hedefleri...