Direksiyon sınavı ne zaman hangi tarihte

 • İlan / İçerik Numarası : # 1177 19 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Karaman, Turkey

Direksiyon sınavı ne zaman hangi tarihte sınav tarihleri hakkında bilgiler MEB sürücü kursları belgesi sınavları bahar kış yaz dönemi kurslar sınavlar haberler.

Sürücü adaylarının gözünü direksiyon sınavında. Peki 2017 yılı itibariyle direksiyon sınavı ne zaman uygulanacak? Binlerce sürücü adayının heyecanla beklediği direksiyon sınavının tarihi belli mi? Sınavın ilk bölümünü başarıyla bitiren sürücü adayları için net tarihi geldi mi? Direksiyon sınavında nelere dikkat edilmeli?

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN?
07 Ekim 2017 tarihinde MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavı 19 Ekim’de itibariyle açıklanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı direksiyon sınavı içi kesin bir tarih vermezken, bir önceki dönemlere bakıldığında direksiyon sınavı, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 15 – 22 gün sonra açıklanıyor. Beklenti, yine bu sürenin geçerli olacağı yönünde.
DİREKSİYON SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Aracınızın kapısını sol elle açarak sağ ayağınızla giriş yapınız. Araca binerken arkanızdan gelen bir araç varsa onu görebilmeniz içidir bu vesileyle olası kazalarda yaralanma riski ortadan kalkar. Sınav giriş belgenizi ve nüfus cüzdanınızı komisyon başkanına vererek imza tutanağını imzalayınız. Aynaları, koltuğu kendinize göre ayarladıktan sonra mutlaka emniyet kemerinizi takınız. Vites takılı durumdaysa, debriyaja basarak boşa alınız. Debriyaja basılı konumdayken kontağı çevirip araç çalışmaya başladıktan sonra anahtarı basmayı bırakınız. Gideceğiniz yöne göre sinyalinizi veriniz, frene basarak el frenini indiriniz. Ayağınız sonuna kadar debriyaja basılı haldeyken vitesi 1’e takarak kalkışınızı yapınız.
‘ÖZEL DİREKSİYON KURSLARI ÖNEMLİ’
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın ise Sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada özel direksiyon kurslarının önemine dikkat çekti. “Sürücü kursları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan müfredatı yerine getiriyorlar” diyen Apaydın, “Şoförlük biraz kabiliyet meselesi. Kurstan aldığım ders bana yeter ben trafiğe çıkarım ama bir başkası buna cesaret edemeyebilir.’ diye konuştu
DİREKSİYON SINAVI NASIL YAPILIYOR?
“M”, “A1”, “A2”, “A” ve “B1” sınıfı direksiyon sınavında adaylar, kask, dizlik, yelek takarak akan trafikte yapılan davranışlar, araç bilgisi sorgulama, kalkış esnasında motoru stop ettirme ve ayakları toplarken dengeyi sağlayamama, konilere çarpma ve ayak çalıklarının açık unutularak yere değmesi, düşme ve ani fren reaksiyonları sınav gözetmeni tarafından dikkat edilecek hususlar arasında yer alacak.
“B”, “C1”, “C”, “D1”, “D”, “BE”, “C1E”, “CE”, “D1E”, “DE” ve “F” sınıfı için direksiyon sınavına giren adayların, emniyetli ve rahat kalkış yapma, kalkış ve duruşlarda (sağa-sola) sinyal verme, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanma, araç kumanda pedallarına (gaz, fren, debriyaj) yeterince intibak edemeyerek aracı stop ettirme, araç kullanımı esnasında heyecanlı ve telaşlı gibi davranışları gözlemlenecek.
Geri geri park etme: “B”, “C1”, “C”, “D1” ve “D” sertifika sınıfı araçlarda, park edecek aracın bir buçuk katı uzunluğundaki (farklı uzunluklardaki HB/SEDAN araçlar için ayrı ayrı) ve aracın genişliğinden 50 cm fazla olan iki araç arasına veya yüksekliği en az 100 cm olan konilerin arasındaki yatay ve dikey çizgilerle belirlenen alana tek hamlede girip, bu alan içinde en fazla iki hamle yaparak aracı kaldırıma veya konilere çarpmadan kaldırıma paralel ve kaldırım ile araç arasındaki mesafenin 50 cm den fazla olmayacak şekilde EK-5 şemaya göre park yapmayı, “BE”, “C1E”, “CE”, “DE” ve “D1E” sertifika sınıfı araçlarda geri geri park etme işlemleri ise araca römork takılı olarak EK-6 şemada belirtildiği gibi park yapmalarını sağlayan davranışlar göz önünde bulunduracak.

2017 YILINDA KALAN EHLİYET SINAVLARI
MTSKS 2017-5 Sınavı ise 23 Aralık 2017 tarihinde saat 14.00’da yapılacak ve sınav sonuçları 04 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

Sürücü adayları 7 Ekim Ehliyet sınavı sonrası Direksiyon sınavı ne zaman sorusunu yöneltmeye başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 7 Ekim 2017 tarihinde yapılan ehliyet sınavından sonra direksiyon sınavı tarihi de merak ediliyor. Peki direksiyon sınav tarihi belli mi? Direksiyon sınavı tarihi açıklandı mı? İşte ayrıntılar.

direksiyon sınavı ne zaman, direksiyon sınavı, direksiyon sınavları, direksiyon sınav tarihleri, direksiyon sınav tarihi, direksiyon sınavları ne zaman, direksiyon

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Direksiyon Sınavı Sınavları Hangi Kriterlere Göre Yapılır

  Direksiyon Sınavı Sınavları Hangi Kriterlere Göre Yapılır

  Ehliyet Direksiyon Sınavı İlan / kayıt numarası : # 1022 71kez görüntülendi. Eylül 22, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Direksiyon sınavı sınavları kriterleri hangi kriterlere göre ne zaman nerede kim tarafından yapılır sınavda sorulan sorular bilinmesi gereken önemli bilgiler. DİREKSİYON SINAVI HANGİ KRİTERLERE GÖRE YAPILIR? Direksiyon sınavında dikkat edilen kriterl...

 • Sinop Direksiyon Usta Öğretici

  Sinop Direksiyon Usta Öğretici

  Ehliyet Direksiyon Sınavı (Sinop) İlan / kayıt numarası : # 959 133kez görüntülendi. Ağustos 2, 2016 7.00 TRY

  Sinop direksiyon usta öğretici eleman hoca öğretmen arayan sürücü kursları arayanlar aranıyor kursu ücretleri belge alma kiralama şartları hakları haberleri iş ilanları lise üniversite mezunu maaşları ne kadar kazanır maaş alır belgesi sertifikası ne...

 • Bartın Direksiyon Öğretmeni Öğretmenleri Özel Ders

  Bartın Direksiyon Öğretmeni Öğretmenleri Özel Ders

  Ehliyet Direksiyon Sınavı (Bartın) İlan / kayıt numarası : # 786 50kez görüntülendi. Temmuz 30, 2016 7.00 TRY

  Bartın direksiyon öğretmeni öğretmenleri özel ders fiyatları fiyatı saatlik haftalık dersler ücretleri yorumlar tavsiye şikayet iletişim telefon numarası. Bartın merkez mahalleleri ve semtlerinde yaşayan ve ehliyet sürücü belgesi almak isteyen şöför ...