Ehliyet Sınavlarında Tartışılan Sınav Kaldırıldı

 • İlan / İçerik Numarası : # 1183 22 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Ordu, Turkey

Ehliyet sürücü belgesi sınavlarında tartışılan ön sınav uygulaması kaldırıldı yeni sınav yönetmeliği değişikliği neler getiriyor yorumlar tavsiyeler şikayetler.

Ehliyet Sınavlarında Büyük Değişiklik: Tartışılan O Sınav Kaldırıldı
Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavları ve kursları yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Bu kapsamda sınavlardan önce uygulanan ön sınav kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ehliyet sınavları ve kurslarına ait yönetmelikte değişiklik yapıldığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre kursiyerin sınavdan önce sınava hazır olduğunun belirlendiği ön sınavın kaldırıldığı belirtildi. Konuya ilişkin kamupersoneli.net olarak tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

"ÖN SINAV KALDIRILDI"

MEB'den yayımlanan duyuruda "Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dai̇r Yönetmeli̇k, Resmi Gazete´de yayımlandı. Yönetmeliğe göre, motorlu taşıt sürücüleri kursu tarafından sınava girebilecek düzeye ulaştığına karar verilen kursiyerler için sınavdan önce yapılan ön sınav kaldırıldı." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca söz konusu yönetmelikte direksiyon derslerinin ve sınavlarının aynı güzergahta yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak yayımlanan duyuruda "Yönetmelikle güzergahın tanımı yapılarak, direksiyon dersi eğitimlerinin ve uygulama sınavlarının bu güzergahta yapılması hükmü getirildi. Değişiklikle, kamyonet, kamyon ve TIR gibi araçların sertifika sınavlarında görevli komisyon üyesi ile direksiyon usta öğreticisinin de takip aracında yer alması sağlandı." ifadelerine yer verildi.

SINAV ÜCRETİNİN ÜST LİMİTİ DEĞİŞTİ

Ayrıca değişen yönetmelikte değerlendirme komisyonunda görev alan öğretmenleri de ilgilendiren değişiklikler yapıldı. Bu kapsamda uygulama ve değerlendirme komisyonunda görev alan öğretmenlerin, her sınav günü için aldıkları brüt sınav ücretinin üst limiti 263 TL'den 338 TL'ye yükseltildi.

Söz konusu duyuruda konu ile ilgili olarak "Sınavda görev alacak tüm personele ödenecek ücretler de yeniden belirlendi. Direksiyon eğitimi dersi sınavı uygulama ve değerlendirme komisyonunda görev alan öğretmenlerin, her sınav günü için aldıkları brüt sınav ücretinin üst limiti 263 liradan 338 liraya çıkarıldı." denilerek "Sınav görevlilerinin ücretlerinin ödenmesine ilişkin yönerge hükümlerinin yürütmesinin durdurulduğu 16 Haziran 2017´den taslak yönetmelik tarihine kadar geçen süre içinde yapılan sınavlara ilişkin görev ücretlerinin, il ve ilçe hesaplarında biriken miktardan geçmişe dönük ödemesi yapıldıktan sonra kalan miktarların, İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde oluşturulacak döner sermaye işletmesi hesaplarına bu yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren bir ay içerisinde aktarılması hükmü getirildi." ifadelerine yer verildi.

ehliyet sınavları, ehliyet sınavı, ehliyet, direksiyon sınavları, sürücü kursları, sürücü kursu, sınavları, ehliyet sınavları değişiklik, direksiyon sınavı değişiklik

Yayın tarihi: Ekim 31, 2017 Yayınlayan / Yazan : Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Ehliyet Sürücü Src Belgesi Kurslar
0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

İlgili / Benzer İlanlar

 • Ehliyet sınav sonuçları belli oldu mu?

  Ehliyet sınav sonuçları belli oldu mu?

  Ehliyet Sınavları İlan / kayıt numarası : # 1631 23kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  Ehliyet sınav sonuçları belli oldu mu? Ehliyet sınavı 20 Ekim'de gerçekleşti. Hemen sonrasında sürücü adaylarının gözü ehliyet sınavı sonuçlarına çevrildi. Peki Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi mi? 20 Ekim ehliyet sınavı sonuçlarının açıkla...

 • B Sınıfı Ehliyet Harcı Ne Kadar Oldu 2019?

  B Sınıfı Ehliyet Harcı Ne Kadar Oldu 2019?

  Ehliyet Sınav Yerleri İlan / kayıt numarası : # 1627 21kez görüntülendi. Kasım 12, 2018 İlanı verenle iletişime geç

  B Sınıfı Ehliyet Harcı Ne Kadar Oldu 2019? Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 yılında B Sınıfı Ehliyet Harcı'na ne kadar zam yapıldığı merak ediliyor? B Sınıfı Ehliyet Harcı ne kadar oldu? Ehliyetini almaya hak kazanan sürücüler ehli...

 • Kumanda İle Renk Değiştiren Akıllı Cam Filmi

  Kumanda İle Renk Değiştiren Akıllı Cam Filmi

  Sürücü Belgesi Sınavları (Artvin) İlan / kayıt numarası : # 1209 279kez görüntülendi. Kasım 15, 2017 İlanı verenle iletişime geç

  Kumanda ile renk değiştiren akıllı araba araç oto renkli cam filmi fiyatları ücretleri ne kadar kaç tl en uygun ucuz film satan montaj yapan yerler tavsiye. Elektronik cam filmi(PDLC Akıllı Cam Filmi), iki transparan iletken film katmanı arasına sıkı...